Αυλαία για την 2η Αγωνιστική του Joya Kickboxing Championship 2015

Όλες τις υποσχέσεις της τήρησε η διοργανώτρια αρχή του JOYA KICKBOXING CHAMPIONSHIP PART II 2015 πραγματοποιώντας για άλλη μία φορά ένα πρωτάθλημα άρτια διοργανωμένο, με άψογη ροή, πιστοποιημένη διαιτησία και δίκαιο matchmaking.

Το Fight Club Galatsi και ο Ομοσπονδιακός τεχνικός Ιωάννης Θεοφάνους διοργάνωσαν με αγάπη για το Kickboxing υπό την αιγίδα της ΠΟΚ και του Δήμου Μεταμόρφωσης το 2ο μέρος του JOYA KICKBOXING CHAMPIONSHIP 2015. Συμμετείχαν 200 αθλητές και 30 σύλλογοι σε ένα εξαιρετικά διαμορφωμένο στάδιο (Νέο κλειστό Γυμναστήριο Μεταμόρφωσης) όπου αθλητές και προπονητές έμειναν ενθουσιασμένοι από το επίπεδο αλλά και το στήσιμο των αγώνων, που διήρκησαν 6 ώρες.




Joya kickboxing Championship

Στα highlights της αγωνιστικής ημέρας ήταν η συμμετοχή της Μαρίας Πανταζή – Iron Barbie από το BG ACADEMY, που έδωσε 2 αγώνες. Ο πρώτος ήταν με αντίπαλο τη 14χρονη Χριστίνα Κούστα από το Fight Club Galatsi. ‘Ενας αγώνας επίδειξης που έδωσε την ευκαιρία στην ταλαντούχα νέα αθλήτρια να κερδίσει εμπειρίες και να τονώσει την αυτοπεποίθηση της, αλλά και στην έμπειρη Μαρία να ξαναπατήσει στο ρινγκ μετά από πολύμηνη αποχή από την ενεργό δράση λόγω τραυματισμού. Πόλεμος στο 2ο αγώνα της Μαρίας Πανταζή όπου αγωνίστηκε απέναντι στην αθλήτρια του Fight Club Galatsi Θεοδώρα Φωτίου. Ξεκινώντας δυνατά η Φωτίου ξάφνιασε την Iron Barbie με την δύναμη και τον τσαμπουκά της αναγκάζοντάς την στον 3ο γύρο να δώσει το 100% των δυνάμεών της για να κερδίσει στα σημεία την αθλήτρια του Γιάννη Θεοφάνους, η οποία μετράει μόλις ένα χρόνο προπονήσεων.

Δείτε σε slideshow ορισμένες φωτογραφίες από τους αγώνες

Video: Fotiou Theodora (Fight Club Galatsi) VS Pantazi Maria (BG Academy) Kickboxing Fight

Ακόμη μία αξιοσημείωτη στιγμή των αγώνων ήταν η επανεμφάνιση του Πασάϊ Μάριου μετά την ένταξή του στην ομάδα του Γαλατσίου, με αντίπαλο τον Στοροζένκο Αντρέα, του συλλόγου ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΖΕΥΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ, o οποίος προς τιμήν του δέχτηκε να τον αντιμετωπίσει. Ο Πασάι μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα από την πρώτη στιγμή και κατάφερε δυνατά χτυπήματα στον αντίπαλό του. Γρήγορα στον 1ο γύρο πέρασε δυνατό χτύπημα στο πρόσωπο του αντιπάλου και τον έθεσε εκτός μάχης.

Οι αγώνες που ξεχώρισαν επίσης σε αυτή την αγωνιστική ήταν αυτοί των Πρίφτη Αντωνία (Fight Club Galatsi) vs Παναγιωταρά Δέσποινα (BG Academy), Κοτσομίτη Χρήστου (Fight Club Galatsi) vs Θρουβάλα Θανάση (Πρόμαχος Χαλανδρίου), Χοσένη Αμπι (Fight Club Galatsi) vs Τσενόκα Αντώνη (Σύλλογος Μαχητικών Αθλημάτων ‘Αργους) και Οικονομόπουλου Χρήστου (Fight Club Galatsi) vs Μπογδάνου (BG Academy) σε στυλ Κ1.

Ιδιαίτερη μνεία χρειάζεται να κάνουμε στους υποστηρικτές χορηγούς της διοργάνωσης QNT, Pan Car, Fightgear.gr, Sportstats.gr Καθώς και στον δήμο Μεταμόρφωσης για την παραχώρηση του κλειστού γυμναστηρίου της πόλης.

Ευχαριστούμε επίσης τους συλλόγους και τους αθλητές που συμμετείχαν καθώς και το πολυπληθές κοινό που γέμισε το γυμναστήριο.

Η επόμενη και τρίτη αγωνιστική θα πραγματοποιηθεί στις 25/10/2015 και προσκαλούμε όλους τους συλλόγους να αποτελέσουν μέρος αυτής της μεγάλης προσπάθειας που καταβάλλεται για την βελτίωση και προβολή του αγαπημένου μας αθλήματος.

Η βαθμολογία μετά από 2 αγωνιστικές έχει ως εξής:

Σύλλογοι Προπονητής Βαθμολογία
1. FIGHT CLUB GALATSI ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 70
2. BG ACADEMY ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Χ. – ΧΑΛΚΙΔΗΣ Γ. 62
3. GLORY CLUB-ΝΙΚΗΤΟΓΛΟΥ ΝΙΚΗΤΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ 46
4. Α.Σ. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΚΗΣ 25
5. ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ) ΚΑΤΣΙΜΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 20
6. FIGHT CLUB ΛΑΡΙΣΣΑΣ ΣΤΟΙΚΙΔΗΣ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ 12
7. ΑΣ ΙΩΝΕΣ ΑΣΠΙΩΤΗΣ ΗΛΙΑΣ 12
8. UNDERGROUND FIGHT GYM ΚΑΛΙΔΩΝΗΣ ΠΑΝΟΣ 11
9. ΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ ΚΟΥΒΑΡΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ 11
10. FIGHT CLUB SPETSES ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 9
11. FIGHT CLUB ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ ΞΑΓΑΡΑΣ ΘΩΜΑΣ 8
12. Α.Σ. ΔΥΝΑΜΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΜΕΤΑΞΑΣ Ν. – ΚΥΡΩΣΗΣ Δ. 8
13. ΑΣ Κ1 ΔΑΝΑΟΣ ΚΟΥΡΟΥΚΛΗΣ Σ. 8
14. ΑΣΠΤ ΣΚΥΡΙΤΕΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 8
15. ΑΣ ΠΡΟΜΑΧΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΜΟΥΝΤΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 8
16. ΦΟΥ ΤΣΟ ΠΑΙ ΩΡΩΠΟΥ ΜΠΟΝΤΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ 8
17. ΑΣ ΔΙΑΠΛΑΣΗ ΣΤΑΘΑΤΟΣ ΝΙΚΟΣ 8
18. Α.Σ. ΑΘΩΝΑΣ ΠΑΤΡΩΝ ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 7
19. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΜΑΧΗΜΑΤΩΝ ΑΡΓΟΥΣ «ART OF FIGHT» ΚΟΡΟΜΠΟΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 7
20. ANTONIADOY TEAM ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΑΛΕΞΙΑ 7
21. GITERSOS TEAM «ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ» ΓΚΙΝΤΕΡΣΟΣ ΘΑΝΟΣ 6
22. Α.Σ.  ΜΑΚΕΔΩΝ ΤΟΛΗΣ ΑΝΤΗΣ 5
23. Α.Σ. ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 5
24. ΑΣ ΝΙΚΗ ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ ΤΑΜΠΟΥΡΑΤΖΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 4
25. GODS CAMP ΘΕΟΔΩΡΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 4
26. ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΖΕΥΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΜΕΤΑΛΙΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 4
27. ΑΣ «ΟΙ ΜΟΝΟΜΑΧΟΙ» ΣΦΥΡΙΔΗΣ Ν. 4
28. ZAMBIDIS CLUB ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΧΑΤΖΗΧΡΟΝΟΓΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡ. 3
29. ΟΣΦΠ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ) ΜΠΙΝΙΚΟΣ Ι. – ΝΑΖΑΡΕΝΚΟ Β. 3
30. ZAMBIDIS CLUB ΓΛΥΦΑΔΑ ΧΑΝΔΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 3
31. Γ.Σ. ΔΥΝΑΜΗ ΜΕΓΑΡΩΝ ΣΤΡΑΤΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2
32. ΖΕΝ ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ ΚΑΛΟΜΟΙΡΗΣ Γ. 2
33. Η ΤΑΝ Η ΕΠΙ ΤΑΣ ΞΕΡΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 2
34. ΑΣ ΠΕΛΟΠΙΔΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΙΑ 2
35. ΛΕΟΝΤΕΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΣΕΝΙΚΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2
36. ΑΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΠΟΝΤΙΚΑ Ν. 1
37. NAS CAMP ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΑΣΟΣ 1
38. FIGHT CLUB PARNASSOS ΤΣΑΜΑΝΤΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 1
39. FIGHT ACADEMY KORINTHOS ΣΟΥΚΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΣ 1
40. POINT CLUB DAVIDHI JULINO 1
41. ΑΣ ΑΡΟΣΗ ΘΕΟΔΟΥΛΟΥ ΚΩΣΤΑΣ 0
42. ΑΣ ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΛΗΣΗΣ ΒΟΛΟΥ «ΙΧΩΡ» ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 0
43. FIGHT CLUB ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΚΟΥΤΣΟΜΥΤΗΣ Χ. – ΓΚΙΚΑΣ Ν. 0
44. ΑΘΛ. ΓΥΜΝ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΥΡΟΥ ΚΑΨΙΜΑΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 0

Προτείνετέ το!