Νικητής με υποταγή στον 1ο Γύρο ο Dragnev στο GFC V

Μετά το πέρας του GFC V, η διοργάνωση δικαιωματικά χαρακτηρίστηκε το καλύτερο ΜΜΑ event που γίνεται στην Ελλάδα.

Η άρτια οργάνωση, το μοναδικό στήσιμο του σταδίου με το οκτάγωνο να δεσπόζει πάνω στην κόκκινη μοκέτα που κάλυπτε όλη την αρένα, ο καθαρός ήχος και τα εντυπωσιακά laser συντέλεσαν για να βγει αυτό το θεαματικό αποτέλεσμα.




Όλα αυτά βέβαια δεν θα ήταν τίποτα αν οι μαχητές που συμμετείχαν δεν ήταν η ελίτ του Ελληνικού ΜΜΑ. Οι καλύτεροι έδωσαν το παρόν και αναμετρήθηκαν μέχρι τελικής πτώσης.

Από το Fight Club Galatsi ο ταλαντούχος Θανάσης Ντράγκνεφ έκανε το ντεμπούτο του στο κλουβί του GFC και απέδειξε ότι το μέλλον του ανήκει κερδίζοντας με υποταγή (ARM BAR από GUARD) τον Γιάννη Σαββέρα από το Γ.Σ. ΑΕΙΜΑΧΩΝ στον 1ο Συγχαρητήρια στον Θανάση Ντράγκνεφ για την άψογη εμφάνιση του και στους προπονητές του, τον Γιάννη Θεοφάνους στο Kick Boxing και Ηλία Μπατσινίλα προπονητής του στο Brazilian Jiu Jitsu.

Νικητής με υποταγή στον 1ο Γύρο ο Dragnev στο GFC V

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων:

Main event

70κ. 3Χ5

Tony Χριστοδούλου vs Georgi Stoyanov (BOY)
Νικητής: Tony Χριστοδούλου με ομόφωνη απόφαση

87κ. 3Χ5

Ζurab Sarnage vs Σταμάτης Μορούλης
Νο contest – Χωρίς νικητή

Αλέξης Νικολακόπουλος vs Χρήστος Πλασάρης
Νικητής: Χρήστος Πλασάρης με ομόφωνη απόφαση

68κ. 3Χ5

Γιώργος Πασχαλίδης vs Γιώργος Παπουναισβίλι
Νικητής: Γιώργος Πασχαλίδης με submission(choke) στον πρώτο γύρο

70κ. 3Χ5

Νίκος Μάνος vs Αλέξης Σαββίδης
Νικητής: Αλέξης Σαββίδης με ομόφωνη απόφαση

70κ. 3Χ5

Βασίλης Κακαρίκος vs Στέφανος Αποστολάκης
Νικητής: Βασίλης Κακαρίκος με ομόφωνη απόφαση

85κ. 3X5

Άγγελος Παπουναισβίλι (Σολομωνίδης Team) vs Ρόμπερτ Ογκανεσιάν
Νικητής: Ρόμπερτ Ογκανεσιάν με υποταγή στον πρώτο γύρο

78κ.3Χ5

Θανάσης Dragnev vs Γιάννης Σαββέρας
Νικητής: Θανάσης Dragnev με υποταγή στον πρώτο γύρο

Pre Games

Women’s Fight

Χαρά Δημητρούλα vs Κων/να Χούσου

Νικητής: Κων/να Χούσου με ΤΚΟ στον πρώτο γύρο

65κ. 2Χ3

Αλέξανδρος Πετρίδης (Shooto) vs Γιάννης Συργγάνης (Αλογάριαστος)
Νικητής: Αλέξανδρος Πετρίδης με ομόφωνη απόφαση

75κ. 2Χ3Β

Βασ.Θέμης (Παγκράτιον Αρένα) vs Δημ.Γράμψας (Μονομάχοι Σφυρίδης)
Νικητής: Βασ.Θέμης με υποταγή στο δεύτερο γύρο

90κ. 2Χ3

Γιώργος Μασμανίδης vs Κων/νος Ρουμελιώτης (Σοφρωνάς)
Νικητής: Μασμανίδης με υποταγή στον πρώτο γύρο

Προτείνετέ το!

Εξετάσεις έγχρωμων ζωνών στο Fight Club Λάρισα

Την Παρασκευή 6 Ιουνίου 2014 πραγματοποιήθηκαν με επιτυχία οι καθιερωμένες εξετάσεις έγχρωμων ζωνών στο Fight Club Λάρισα του Χρύσανθου Στοικίδη. Ο Ομοσπονδιακός Προπονητής Ιωάννης Θεοφάνους ...