Ολοκληρώθηκε το Versus Fight Night

Το Σάββατο 23 Ιουνίου για πρώτη φόρα στον χώρο του ελληνικού Kick boxing ήρθε εις πέρας το «Versus Fight Night» στη σχόλη Petridis V Team στο Μενίδι, με διοργανωτές τον ίδιο και την Joya Hellas.

Αρκετοί φίλοι του αθλήματος παρακολουθήσαν την διοργάνωση στην οποία πραγματοποιήθηκαν 15 αγώνες Kickboxing – Κ1 (διάρκειας τριών γύρων των 2 λεπτών) με ανερχόμενους αλλά και φτασμένους αθλητές στον χώρο του Kick boxing, που διακρίθηκαν μέσα από το Joya Κick boxing Championship 2011-2012.

Από την Theofanous Εlite Kickboxing Τeam του Fight Club Γαλατσίου συμμετείχαν οι: Γιώργος Αβραμόπουλος, Νίκος Παραμυθιώτης, Αντώνης Κουκλής, Λουκάς Σταύρος, Χρήστος Κοτσομύτης και Γιάννης Φεζουλάι.

Οι τέσσερις πρώτοι αθλητές κέρδισαν ομόφωνα στα σημεία στα pre games της διοργάνωσης. Οι υπόλοιποι συμμετείχαν στην επαγγελματική 8άδα για την κατάκτηση της ζώνης Versus Fight Night. Ο Κοτσομύτης Χρήστος κέρδισε το φαβορί της οκτάδας Γκιντέρσο Θανάση στον extra γύρο του αγώνα, ενώ ο Γιάννης Φεζουλάι έχασε από τον μεγάλο νικητή της βραδιάς Γκιώνη Φώτη σε έναν δυνατό και ανατρεπτικό αγώνα.

Τα αποτελέσματα από τους αγώνες των αθλητών μας είναι τα εξής:

Κ1 Rules 3 x 2

  • Χαμηλοθώρης Κωνσταντίνος (DNS) vs Αβραμόπουλος Γιώργος (Fight Club Galatsi)

    Νικητής: Αβραμόπουλος Γιώργος

  • Παραμυθιώτης Νικόλαος (Fight Club Galatsi) vs Μπέλλος Άρης (Petridis V Team)

    Νικητής: Παραμυθιώτης Νικόλαος

  • Τσακανίκας Θωμάς (Α.Σ. Αγρινίου) vs Κούκλης Αντώνιος (Fight Club Galatsi)

    Νικητής: Κουκλής Αντώνιος (Extra γύρος)

  • Καμπύλης Νίκολαος (Σκοπελίτης Team) vs Λουκάς Σταύρος (Fight Club Galatsi)

    Νικητής: Λουκάς Σταύρος

  • Γκιώνης Φώτης (Ιωακειμίδης Team) vs Φεζουλάϊ Γιάννης (Fight Club Galatsi)

    Νικητής: Γκιώνης Φώτης

  • Κοτσομύτης Χρήστος (Fight Club Galatsi) vs Γκιντέρσος Αθανάσιος (ΤΑΟ Ν.Ιωνίας)

    Νικητής: Κοτσομύτης Χρήστος (Extra γύρος)

  • Γκιώνης Φώτης (Ιωακειμίδης ΤΕΑΜ) vs Κοτσομύτης Χρήστος (Fight Club Galatsi)

    Νικητής: Κοτσομύτης Χρήστος

Τα υπόλοιπα ζευγάρια που συμμετείχαν είναι τα εξής

  • Παντέλογλου Ελευθέριος (Glory Club) vs Kρίμπας Γίωργος (Μονομάχοι Χαλκίδας)

    Νικητής: Κρίμπας Γίωργος

  • Παναγιωταρά Δέσποινα (Κένταυρος ΜΜΑ Gym) vs Stogianova Marieta (Glory Club)

    Νικήτρια: Stogianova Marieta

  • Πηλιχός Θανάσης (Fight Club Aspropyrgos) vs Πουλικίδης Βασίλης (Petridis v Team)

    Νικητής: Πηλιχός Θανάσης

  • Μανουηλίδης (Α.Σ. Μαγούλας) vs Πηλιχός Γιάννης (Fight Club Aspropyrgos)

    Νικητής: Πηλιχός Γιάννης

  • Φιλίμονας Κυριακόπουλος (Σώζος Team) vs Κανάρης Μιχάλης (Μονομάχοι Χαλκίδας)

    Νικητής: Κανάρης Μιχάλης

  • Ialdi Ανδρέας (Μονομάχοι Χαλκίδας) vs Κολλάρος (Petridis v Team)

    Νικητής: Ιaldi Ανδρέας

Ημιτελικός

  • Ialdi Ανδρέας (Μονομάχοι Χαλκίδας) vs Κανάρης Μιχάλης (Μονομάχοι Χαλκίδας)

    Νικητής: Ιaldi Ανδρέας

Τελικός

  • Γκιώνης Φώτης (Ιωακείμιδης Team) vs Ialdi Ανδρέας (Μονομάχοι Χαλκίδας)

    Νικητής: Γκιώνης Φώτης




Προτείνετέ το!

Λάμψη… Fight Club στο Kimbo Superfights

Με απόλυτη επιτυχία στέφθηκε η διοργάνωση Kimbo Superfights που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 2 Ιουνίου σε ένα κατάμεστο κλειστό γυμναστήριο (Αγίου Θωμά) στο ...