Άλλο ένα Joya Kickboxing Championship ολοκληρώθηκε με επιτυχία! Βαθμολογία των συλλόγων.

Joya Kickboxing Championship 2014

H 1η Αγωνιστική του Joya Kick Boxing Championship 2014 ολοκληρώθηκε με επιτυχία την Κυριακή 9 Μαρτίου στο ιδανικά διαμορφωμένο χώρο του ποδηλατοδρομίου στο ΟΑΚΑ.




250 αθλητές αγωνίστηκαν στα 4 αγωνιστικά τερέν του πρωταθλήματος (2 ρινγκ + 2 ταταμι), σε μια πολύ οργανωμένη και άρτια διοργάνωση αφού και οι 145 αγώνες σε στυλ Kick light, Low kicks, K-1 κυλίσανε με άψογη ροη και τελείωσαν μέσα σε 6 ώρες.

Συμμετείχαν 40 σύλλογοι από όλη την Ελλάδα δίνοντας τον καλύτερό τους εαυτό και δείχνοντας Kick Boxing υψηλού επίπεδου και αυτό γιατί στις διοργανώσεις που διεξάγει το Fight Club Galatsi τα τελευταία 7 χρόνια, συμμετέχουν οι πιο αξιόλογοι σύλλογοι της χώρας με διαρκή τριβή στους αγώνες και σταθερή ανοδική εξέλιξη των αθλητών τους.

Ιδιαίτερη μνεία χρειάζεται να απονεμηθεί στην παρουσία του δημάρχου Αμαρουσίου κυρίου Πατούλη – όπου και βραβεύτηκε – για την στήριξη του στην πραγματοποίηση της διοργάνωσης με την παραχώρηση του Ολυμπιακού Ποδηλατοδρομίου και που ως απλός φίλαθλος απόλαυσε μέχρι τέλους όλους τους αγώνες αυτής της 1η αγωνιστικής.

Ευχαριστούμε πολύ τους χορηγούς μας Black28, QNT, Pressmetal, Γκίκας, Coffeeline, Pygmaxia.gr, Citylife και Tradenow για την υποστήριξή τους.

Στην πρώτη και δεύτερη ισοβαθμούν το Fight Club Galatsi και το Glory Club με 43 βαθμούς ενώ την τρίτη θέση κατέκτησε ο NO LIMIT ACADEMY με 29 βαθμούς!

Δείτε εδώ την βαθμολογία των συλλόγων αναλυτικά για την πρώτη αγωνιστική του Joya Kickboxing Championship 2014 .

FIGHT CLUB GALATSI (THEOFANOUS TEAM) 43
GLORY CLUB (NIKITOGLOU TEAM) 43
NO LIMIT ACADEMY(KOTSAKIS TEAM) 29
PONTIKA – NAZARENKO TEAM 23
BG KICKBOXING ACADEMY (PAPADOPOULOS TEAM) 16
ANTONIADOU TEAM 12
ΑΣ ΑΘΩΝΑΣ (ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΤΕΑΜ) 10
K1 ΔΑΝΑΟΣ (ΚΟΥΡΟΥΚΛΗΣ ΤΕΑΜ) 9
ΑΣ ΠΡΟΜΑΧΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 8
ΖΕΝ ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ (KALOMIRIS TEAM) 5
ΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ (ΑΝΥFANTIS) 5
FIGHT CLUB ASPROPYRGOS (TZAFERIS TEAM) 5
FIGHT CLUB AGIAS PARASKEVIS (GKIKAS TEAM) 4
VASILIADIS TEAM 4
ΑΣ ΠΑΛΑΙΣΤΡΑ ΚΟΡΙΝΘΟY (DAFNIS TEAM) 4
ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΖΕΥΣ (METALIKIS) 4
ΟΥΑMA (POTOURIDIS TEAM) 4
ΑΓΣ Η ΤΑΝ Η ΠΙ ΤΑΣ (XERIKOS TEAM) 3
ZAMBIDIS CLUB AG. PARASKEUI (XATZIXRONOGLOU TEAM) 3
Α.Σ. ΝΙΚΗ (TAMPOURATZIS TEAM) 2
FIGHT ACADEMY KORINTHOS (SOUKOULIS TEAM) 1
FIGHT CLUB CARPENISI (XAGARAS TEAM) 1
NAS CAMP (ARGIROPOULOS TEAM) 1
ZAMBIDIS CLUB GLYFADA (XONDROS TEAM) 1
ΓΣ ΔΥΝΑΜΗ ΜΕΓΑΡΩΝ (PLOUMPIS) 1
Γ.Σ.Μ.Τ ΚΥΨΕΛΗΣ (KATRAMANOS TEAM) 1
Γ.Σ. ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ 1
FIGHT CLUB LARISSA (STOIKIDIS) 0
FIGHTERS LARISSAS (MPALANTINA TEAM) 0
LIBERIS TEAM 0
WARWOLFS ΣΚΥΡΗΤΕΣ (PANAGIOTOU TEAM) 0
ΑΣ ΑΙΓΑΙΟ (KOUSERIS) 0
ΑΣ ΚΡΑΤΑΙΟΣ (LEMPESIS TEAM) 0
ΕΛΛΑΣ ΝΟΥΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ (DANILA TEAM) 0
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΩΡΩΠΟΥ ΦΟΥΤΖΟΠΑΙ (MPONTIDIS TEAM) 0
ΤΡΙΑΝΤΗΣ ΤΕΑΜ 0

Προτείνετέ το!