Δεν κατάφερε τη ζώνη ο Φεζουλάι στο The Battle 18

Την Κυριακή 29/4, διεξήχθη το The Battle 18, στο κλειστό του Taekwondo στο Φάληρο, με δυνατές μάχες που περιελάμβαναν την διεκδίκηση της ζώνης του Battle από μια τετράδα δυνατών και ποιοτικών μαχητών, έναν παγκόσμιο πυγμαχικό τίτλο (WBU), καθώς και πολλές άλλες μάχες μεταξύ ανερχόμενων αθλητών στη main card.

Στην τετράδα της διεκδίκησης της ζώνης του The Battle 18, συμμετείχε και ο αθλητής της Theofanous Elite Team και του Fight Club Galatsi, Γιάννης «Brutal» Φεζουλάι. Αντίπαλοί του, οι Μάριος Μπλάνας (Spartan Warriors), Νίκος Τζώτζος (Α.Σ. Κραταιός) και Emmanuel Diakam (Savage Camp).

Στους ημιτελικούς, ο Γιάννης Φεζουλάι επικράτησε του Μάριου Μπλάνα (Spartan Warriors) με ομόφωνη απόφαση, και ο Νίκος Τζώτζος (Α.Σ. Κραταιός) του Emmanuel Diakam (Savage Camp), στα σημεία, ενώ στον τελικό της τετράδας, ο Φεζουλάι, εμφανώς κουρασμένος και τραυματισμένος από τον ημιτελικό, δεν κατάφερε να επικρατήσει του πιο φρέσκου και ατραυμάτιστου Τζώτζου, χάνοντας με KO στο τελείωμα του 3ο γύρου, μετά από ένα εντυπωσιακό, γυριστό, καρφωτό λάκτισμα του αντιπάλου του.

Συγχαρητήρια στον αθλητή μας για τα τεράστια ψυχικά αποθέματα που δείχνει πάντα μέσα στο ρινγκ, σε όποια κατάσταση και αν βρίσκεται, στον νικητή της τετράδας καθώς και στο διοργανωτή για το πολύ ωραίο επαγγελματικό event μαχητικών αθλημάτων που διοργάνωσε.

Ακολουθούν τα συνολικά αποτελέσματα του The Battle 18:

Για τον παγκόσμιο τίτλο WBU

  • Στέλιος Παπαδόπουλος vs Devis Perez
    Νικητής : Παπαδόπουλος

ΤΕΤΡΑΔΑ ΖΩΝΗΣ ΣΤΑ -80 ΚΙΛΑ

Πρώτος Ημιτελικός

  • Γιάννης Φεζουλάι (Theofanous Elite Team) vs Μάριος Μπλάνας (Spartan Warriors)
    Νικητής : Φεζουλάι με ομόφωνη απόφαση

Δεύτερος Ημιτελικός

  • Νίκος Τζώτζος (Κραταιός) vs Emmanuel Diakam (Savage Camp)
    Νικητής : Τζώτζος στα σημεία

Τελικός

  • Γιάννης Φεζουλάι (Theofanous Elite Team) vs Νίκος Τζώτζος (Κραταιός)
    Νικητής : Τζώτζος με νοκ άουτ στον τρίτο γύρο

MAIN CARD

  • Χάρις Στελλίου (Σπάρτακος Νίκαιας) vs Nikolina Katic (Κροατία)
    Νικήτρια : Στελλίου με ΚΟ στον πρώτο γύρο
  • Γιάννης Μιχαλόπουλος (EFL Acadey) vs Edin Sinanovic (Βοσνία και Ερζεγοβίνη)
    Νικητής : Μιχαλόπουλος
  • Γιάννης Παλαιολόγος (EFL Academy) vs Zoran Dod (Κροατία)
    Νικητής : Παλαιολόγος με ΤΚΟ στον πρώτο γύρο
  • Μπερνάντο Σοπάι (Λέοντες Ασπροπύργου) vs Ivan Rosriashvili (Spartan Warriors)
    Νικητής : Σοπάι
  • Άρης Άντονι vs Eράλντο Χαλιλάι
    Νικητής : Άντονι στα σημεία
  • Γιώργος Σκαρπόθεος (Zambidis Club) vs Γιάννης Γεωργόπουλος (Old School Fight Gym)
    Νικητής : Σκαρπόθεος
  • Δημήτρης Πελούμπη (Kritikos Camp) vs Sargis Petrosyan
    Νικητής : Πελούμπη στα σημεία
  • Ξανθίππη Ραυτοπούλου (EFL Academy) vs Ρεγγίνα Τσαμποδήμου (ΑΣ Έλευσις)
    Νικήτρια : Ραυτοπούλου




Are you sure?

By disagreeing you will no longer have access to our site and will be logged out.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?